Meble balkonowe

Atrakcyjne i praktyczne umeblowanie małej powierzchni, może być problematyczne, ale im mniejszy zakątek, tym atmosfera staje się bardziej przytulna. Aranżacja balkonu może być efektowna nawet bez wydawania dużej sumy. W zależności od funkcji, jaką ma pełnić, należy wybrać odpowiednie elementy.

Jeśli balkon ma być np. miejscem do spożywania kawy i czytania książek, warto zainwestować w okrągły stolik, na którym zmieści się taca z serwisem.

Przy tworzeniu kącika relaksacyjnego, przeznaczonego dla dwóch osób, główną rolę powinno odgrywać łóżko ogrodowe wykonane najczęściej z materiałów plecionych. W celu zaoszczędzenia można wykonać taką sofę własnoręcznie wykorzystując europalety, które następnie pokrywa się farbą. Kreatywne spędzanie czasu we dwoje na pewno wpłynie na poprawienie relacji.

Oto przykłady materiałów, z których wykonywane są najczęściej meble ogrodowe obecnie dostępne na rynku:

  • Drewniane — nie rdzewieją i są odporne. Często wykonane są w prosty sposób i zajmują dużo przestrzeni. By utrzymać je w dobrym stanie na dłużej, potrzebna jest konserwacja odpowiednimi środkami, która zabezpieczy przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych. Drewno świetnie współgra z naturalnymi strukturami np. kamieniem i barwami. Ciekawym pomysłem jest samodzielne złożenie mebli z wcześniej wspomnianych palet.
  • Wiklinowe — wciąż górują na liście bestsellerów i są najczęściej wybierane. Plecione są nie tylko z wikliny, ale często z zamiennika zwanego rattanem lub technorattanem, który jest najnowszym materiałem, gwarantującym większą wytrzymałość i odporność. Zalety plecionych mebli są takie, że są one lekkie i można przemieszczać je w każde miejsce, a do tego są łatwe do czyszczenia.
  • Aluminiowe — najprostsze w utrzymaniu, lekkie i nie potrzebują dodatkowej pielęgnacji. Pasują do aranżacji w nowoczesnym stylu i można je połączyć niemal ze wszystkim. Praktyczność, wygoda i wygląd w jednym.
  • Plastikowe — po pierwsze są najtańsze i nie obciążają portfela, a do tego łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Lekkie oraz dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można dopasować je do wystroju bez problemu. Niestety nie są zbyt wytrzymałe i mogą szybko ulec zniszczeniu.
corporate-x