Rośliny na balkon

Naturalny kawałek przyrody, czyli wszelkie rośliny są najważniejszym elementem w aranżacji balkonu. Można je hodować w różnych pojemnikach, donicach stojących, wiszących i skrzynkach ozdabiających balustradę. Prawdziwa zieleń stworzy relaksujący nastrój i rozsieje woń prawdziwej natury. Przy wyborze należy kierować się miejscem, w którym najlepiej je ulokować, np. pnącza nadadzą się na barierki i ściany, masywniejsze kwiaty powinny zostać umieszczone w osobnych donicach stojących.

Często wybierane kwiaty to:

  • Pelargonie, które są ciepłolubne i nie można pozostawiać ich na zewnątrz w okresach zimowych. Odpowiednio uprawiane w sezonie dają obfite kopuły utworzone z licznych kwiatów. Szczególnie wyjątkowo prezentują się te z gatunku wielokwiatowych o wielobarwnych dużych kwiatach osiągających nawet 5 cm średnicy.
  • Surfinie to piękne jednoroczne kwiaty, które charakteryzuje bujne kwitnienie. Najlepiej wyglądają w podwieszeniu, ponieważ tworzą gęste opadające kopuły, dlatego nadają się na balkon lub taras. Ze względu na dużą popularność, dostępnych jest wiele gatunków. Wyglądają pięknie, natomiast użytkowe są tylko przez jeden sezon.
  • Lobelie nazywane stroiczkami są również jednoroczne i pochodzą z Afryki Południowej. Osiągają od 10 do 20 cm długości i posiadają cienkie pędy oraz błyszczące liście. Drobne kwiaty osadzone są na wierzchołkach gałązek i występują w wielu kolorach: różowym, fioletowym, niebieskim bądź białym. Kwitnięcie przypada na początek czerwca i trwa do końca września.
corporate-x